Başkanın MesajıVİZYONUMUZ: 

Pınarbaşı Belediyesi’nce sunulan hizmetlerin, ilçe halkının refah ve mutluluğuna daha fazla hizmet edecek şekilde projelenmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

İLKEMİZ :
Dürüstlük, hizmette kalite, şeffaf ve katılımcı bir yönetim, ilçemizi örnek bir ilçe haline getirmek.

Değerli Hemşehrilerim 
 

 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde, şahsıma ve ekibime göstermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederim. Üzerime yüklenen bu görevin sorumluluğunun ve öneminin bilincindeyim. Allah’ın izniyle sizlere ve ilçeye lâyık bir belediye başkanı olacağıma söz veriyorum.

Göreve gelmemizin ikinci yılını tamamlamış bulunmaktayız. Bilindiği gibi ilçemiz yeteri kadar yatırım almadığından, gelir düzeyi düşük, bu da bir çok sorunu beraberinde getirmektedir. Bunlardan biri de; işsizlik sorunu. Bu sorunun çözümüne katkı sağlamak için hizmet alımı yaparak birçok gencimize iş imkânı sağladık. İşadamlarımızla görüşmeler yaparak ilçeye yatırım yapacak kişilere belediye olarak tüm kolaylıkları sağlayacağız ve gerekli yardımları da yapacağız. Hiçbir şekilde ayırım yapmadık ve ayırımcılığa da karşıyız. Kapımız herkese açık. Hizmetlerimizi halkımızın mutluluğu ve refahı için yapıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerimizi yüce halkımızın takdirlerine bırakıyorum.


Tüm olumsuzluklara rağmen; Siz değerli halkımızdan aldığımız destek ve güçle her geçen gün artan tempoyla hizmetlerimizi sunmanın gururunu yaşıyoruz.


Değerli Hemşehrilerim, ilçemizin kuruluşu çok eski tarihlere dayanmasına rağmen maalesef gelişememiştir. Bunun başlıca sebeplerinden biride eğitime gerekli önemin verilmemiş olması, insanlarımız çocuklarını okutabilmek için büyük şehirlere göç etmeleridir. Bu durum ilçenin gelişmesini önlediği gibi eğitim ve kültür seviyesinin düşük kalmasına da sebep olmuştur.


Eğitime destek projemizi hayata geçirmek ve ilçemizdeki bu eksikliği gidermek için, eğitimin kalitesini artıracağını, ilçemizin gelişmesine katkı sağlayacağını düşündüğümüz, bir yüksek okulun ilçeye kazandırılması yönünde gerekli çalışmaları yaparak; Erciyes Üniversitesi’ne bağlı dört bölümlük bir yüksek okulun ilçemize gelmesini sağladık. Okul inşaatı yapım aşamasında olup en kısa sürede bitirilerek hizmete başlaması sağlanacaktır.


Değerli Hemşehrilerim, yaptığımız, yapmakta olduğumuz ve yapacağımız çalışmalar hakkındaki bilgileri sitemizin sayfalarında bulacaksanız.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlar, sağlıklı mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmenizi temenni ederim.

Dursun ATAŞ
Pınarbaşı Belediye Başkanı