Başkanın MesajıVİZYONUMUZ: 

Pınarbaşı Belediyesi’nce sunulan hizmetlerin, ilçe halkının refah ve mutluluğuna daha fazla hizmet edecek şekilde projelenmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

İLKEMİZ :
Dürüstlük, hizmette kalite, şeffaf ve katılımcı bir yönetim, ilçemizi örnek bir ilçe haline getirmek.Değerli Hemşehrilerim, ilçemizin kuruluşu çok eski tarihlere dayanmasına rağmen maalesef gelişememiştir. Bunun başlıca sebeplerinden biride eğitime gerekli önemin verilmemiş olması, insanlarımız çocuklarını okutabilmek için büyük şehirlere göç etmeleridir. Bu durum ilçenin gelişmesini önlediği gibi eğitim ve kültür seviyesinin düşük kalmasına da sebep olmuştur.


Eğitime destek projemizi hayata geçirmek ve ilçemizdeki bu eksikliği gidermek için, eğitimin kalitesini artıracağını, ilçemizin gelişmesine katkı sağlayacağını düşündüğümüz, bir yüksek okulun ilçeye kazandırılması yönünde gerekli çalışmaları yaparak; Erciyes Üniversitesi’ne bağlı dört bölümlük bir yüksek okulun ilçemize gelmesini sağladık. Okul inşaatı yapım aşamasında olup en kısa sürede bitirilerek hizmete başlaması sağlanacaktır.


Değerli Hemşehrilerim, yaptığımız, yapmakta olduğumuz ve yapacağımız çalışmalar hakkındaki bilgileri sitemizin sayfalarında bulacaksanız.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlar, sağlıklı mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmenizi temenni ederim.

Hamit ÇEVİK 
Pınarbaşı Belediye Başkanı